İLERİ SEVİYE AKUPUNKTUR EĞİTİM PROGRAMI
ocak -temmuz 2017
Bu program kapsamında 8 saat teorik eğitime, 32 saat ise gözetim altında pratik ve klinik uygulamaya ayrılacaktır. Eğitim için öngörülen süre 1 hafta içi olup teorik ve pratik program koordineli olarak yürütülecektir. Uygulamalar sırasında üst düzeyde klinik paylaşım imkanı sağlanacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.
 


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 2003 )
TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE AKUPUNKTUR TEDAVİSİNİN ETKİSİ  

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE AKUPUNKTUR TEDAVİSİNİN ETKİSİ
 

Son 15 yılda Almanya İngiltere de yapılan bilimsel çalışmalar Akupunktur tedavisinin tüp bebek başarı oranını kesinlikle artırdığı tespit edilmiştir.

Normalde Tüp bebek olması olasılığı:
 
• 35 yaş ve altı =%32
• 35-37 = %27
• 38-39 = %20
• 40-42 = &13

 
AKUPUNKTUR TEDAVİSİ 35 YAŞ ALTI TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARI ORANINI % 60-65’ e ÇIKARTIR.
 
AKUPUNKTURUN TÜB BEBEK OLUŞUMUNDAKİ ETKİSİ:
 
• Yumurtaların artmasına neden olur.
• Yumurtaların kalitesinin artmasına neden olur
• Otonom sinir sistemimiz üzerinden hormonsal dengenin oluşmasına ve yumurta kalitesinin de artmasına katkıda bulunmaktadır.
 
Bu araştırmalar akupunktur tedavisi gören anne adaylarının hamile kalma ve bu hamileliği sürdürme oranlarının daha yüksek olduğunu göstermektedir.
 
• Tüm vücutta, beta-endorfin denen bir kimyasal maddenin salgılanması artmaktadır. Bu artış ile GnRH (gonadotropin releasing) =Vücut büyüme hormonunun salınımını artırır. Bu da dolaylı olarak vücudun ürettiği steroid ve gonadotropin hormonlarının salgılanması artmaktadır.
• Ek olarak, akupunktur uygulaması sonrasında, uterusa (rahim’e) olan kan akımı artar, Rahim iç duvarının(endometrium) olgunlaşmasını sağlar ve sonuç olarak rahimde gebeliğin oluşmasını kolaylaştıran koşullar sağlanır. Akupunktur tedavisi, endometrium olarak adlandırılan rahim içerisindeki bu tabakanın yeterli kalınlığa ulaşmasına katkıda bulunur.
• Akupunktur, ruhsal durum üzerine de dengeleyici bir etki yaptığından dolayı; ruhsal stres de büyük oranda ortadan kalkar. Böylece tüp bebek uygulaması öncesinde ve sonrasında, akupunktur tedavisi gören anne adaylarının başarı şansı; akupunktur tedavisi görmeyenlere göre daha fazla artmaktadır.
• Akupunktur endometriumun yeterli olgunluğa ulaşmasına katkıda bulunur.
• Akupunktur düzenleyici etkisi ile anne adayının strese karşı dayanıklılığını arttırır. Böylece tüp bebek uygulaması öncesinde ve sonrasında akupunktur tedavisi gören anne adaylarının başarı şansı akupunktur tedavisi görmeyenlere oranla daha artmaktadır.

 
Tedavilere ideal olan yumurtalıkların uyarılmasından 3 ay önce haftada bir kez seans uygulanmasına başlanmasıdır.
Yumurtalıkların uyarılması için verilen ilaçların yan etkisini de azaltır. İlaçların etkisini artırarak yumurtaların fazla olmasını ve de olgun olmasına yardımcı olmasını sağlar.
Aşılama yapılıncaya kadar haftada 4 kez toplam 10-15 seans uygulanır.
Sonra sonuç beklenir. Tedavi 30 dakika sürer. İğneler hem kulağa hem de vücuda konarak yapılır.
 
 
 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.