İLERİ SEVİYE AKUPUNKTUR EĞİTİM PROGRAMI
ocak -temmuz 2017
Bu program kapsamında 8 saat teorik eğitime, 32 saat ise gözetim altında pratik ve klinik uygulamaya ayrılacaktır. Eğitim için öngörülen süre 1 hafta içi olup teorik ve pratik program koordineli olarak yürütülecektir. Uygulamalar sırasında üst düzeyde klinik paylaşım imkanı sağlanacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.
 


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 1317 )
OZON NEDİR?  
Ozon Latince “ozeine” koklamak anlamına gelen bir kelimedir.

Ozon hâlihazırda atmosferde bulunan bir gazdır. Güneşten gelen ultraviyole ışınları atmosferdeki ozon tabakasından geçerken bu gazın bir kısmını oksijen ( O 2) haline dönüştürerek dünyamıza iletir. Bizde bu hava içindeki oksijeni alarak yaşamımızı devam ettiririz.

Ozon, yaşamımızı sürdürmek için hayatımızın her anında bize gerekli olan Oksijen( O 2) molekülünün üç atomlu (O 3) halidir. Doğada, havada bulunan oksijenden çeşitli doğa olayları sonucu oluşan ozon, tıbbi kullanım için özel cihazlar yardımıyla üretilebilir.

FDA ve EPA Ozonu özellikle su da bulunan patolojik tüm mikrop, virüs ve bakteriler %99,9 oranında yok ettiğini onaylamıştır.

Almanya’da yaklaşık 8.000 doktor tarafından çeşitli hastalıkların tedavisinde uygulanmış ve hala uygulanmaya devam etmektedir.1980 yılından bu tarafa tüm Avrupa ülkelerinde uygulanan ozon tedavileri 384,000 vaka da çok iyi sonuçlar alındığı açıklanmıştır. Kanada, İtalya, İsviçre, Rusya, İngiltere, Küba, Japonya, Avusturya, Mısır ve Meksika’da da uygulanan ozon tedavileri yüz güldürücü sonuçlar vermiştir.

Avrupa’da 1856 yılından bu tarafa Ameliyathanelerin sterilizasyonu ozon gazı ile yapılmaktadır.1860 yılından bu tarafa da Almanya’daki içme sularının dezenfeksiyonu ozon la yapılmaktadır.

İlk defa Kan ozon tedavileri 1. Dünya savaşı sırasında Alman fizikçi Albert Wolff tarafında Dr. Frank Shallenberger, medikal ozonun önde gelen otoritelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Dr. Shallenberger ozonun AIDS üzerinde uzun dönemde pozitif etkilerinin olabileceği hipotezini destekleyen önemli çalışmalar yapmıştır. Dr.Shallenberger, ayrıca Texas’daki Uluslararası Ozon Sempozyumunda medikal ozonun doğru kullanımı üzerine workshoplar düzenlemiştir. Hastaları majör otohemoterapi ile başarıyla tedavi etmiştir.

Tıp da kullanılan medikal ozon elektriksel aktivasyon yapan özel bir cihazla saf tıbbi oksijenden üretilir.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.