2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 5101 )
YÜZDEKİ KILCAL DAMAR TEDAVİLERİ  

IPL bir flaş ışığından elde edilen genellikle güvenli ışınları kullanarak yüzünüz ya da bacağınızdaki bu ince damarları (telenjiektazi) azaltır. Cildin elastikiyetinin bozulması  ve özellikle kuzey ırklarında olduğu gibi  yüz, göğüs ve bacakta oluşan kılcal damarlar ya da ben tarzında oluşan kılcal damarlanmalarında etkilidir. Bazen doğuştan, bazen de sonradan oluşan halk dilinde ‘ala’ denen yüzdeki kırmızı lekelerde de oldukça etkilidir.

I2PL nasıl tedavi eder?
Belirginleşmiş damarlar deri yüzeyine yakın küçük kan damarlarıdır.  İ2PL cihazı flaş ışığından iki kez filtre edilerek elde edilen güvenli ve görülür ışını tedavi gerektiren damarlar üzerine yönlendirir.
Kan ona rengini veren hemoglobin maddesini içerir ve bu madde İ2PL ışığını ısıya çevirir. Bu ısı belirginleşmiş kılcal damarların duvarlarındaki proteini tahrip eder. . Işık enerjisi atımlar şeklinde hedef damara yönlendirilir ve damar tarafından emilir. Damardaki ısı emilimi "thermocoagulation" (tıkanma) ile sonuçlanır, kademeli olarak da bu damar vücut tarafından emilir. Sonuçta bu damarlar tedavi sonrasında dereceli olarak ve güvenlice yok olurlar. Işından azami olarak faydalanmak için deri yüzeyine bir jel sürülür.

Hangi damarlar yok edilebilir?
Vücudunuzun her yerindeki  kılcal damarlar tedavi edilebilirler. En yaygın tedavi bölgeleri yüz, bölgesidir.
Tedavi ışığının hemoglobin tarafından emilimine bağlı olduğundan en etkili sonuçlar açık ciltlerde gözlenir. Bununla birlikte İ2PL cihazı değişik deri tipleri içi en uygun enerjileri verecek ayarlara sahiptir.

İ2PL tedavisi ne kadar sürer?
I2PL aplikatörünün kristal prizması 48x10 mm ebadında olduğundan bir ışın çakımı ile birkaç damar tedavi edilebilir. Tedavi süresi; sahanın büklüğü ve damar yoğunluğuna göre değişebilir. Ortalama süre 10–20 dakikadır. Herhangi bir acı duyulmaz. Çoğu hastada 1 veya 2 seans dan sonra iyileşme görülür. Yinede yeni damarlar oluşabilir ve tedavi seans sayısı artabilir.
Şarap lekeleri, hemanjiomlar ve bacaktaki kılcal damarlar I2Pl tedavilerinde oldukça etkilidir. Tedaviler 4-6 seans sürer.

Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir önleme ihtiyaç var mı?
Kullanılan ışık tamamı ile güvenlidir. Potansiyel zararlı dalga boyları iki filtreli sistemle uzaklaştırılmıştır.
Bronzlaşmak derideki melanin pigmentinin birikimine neden olduğundan, tedavi öncesi ve esnasında güneş, solaryum veya bronzlaştırıcı kremlerden uzak durmak gerekir. En az 1 ay öncesine kadar direkt güneş ışığı, solaryum veya bronzlaştırıcı krem kullanılmamalıdır.  Tedaviden en az 1 hafta öncesine kadar herhangi bir kimyasal peeling uygulaması yapılmamalıdır.
Genelde tedavi sonrası hiçbir şeye gerek yoktur. Tedavi sonrası birkaç hafta güneşe çıkarken 60 faktör güneş kremi ile korunmanızı öneririz. Bacaklarda ki tedaviden sonra varis çorabı 2 hafta boyunca kullanılmalıdır. Eğer bacaktaki damarlara cerrahi ya da skleroterapi (ilaçla yok etme) uygulanmışsa İ2PL tedavisi için bir ay iyileşme süreci beklenmelidir.

Kaç seansa ihtiyacım var?
Tedavi sayısı bölgeye ve damarın ciddiyetine göre değişir. Klinik çalışmalar ayda bir kez olmak üzere genelde 1–4 seans tedaviye ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir.


 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.