2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 6297 )
TRIGEMINAL NEVRALJİ  
YÜZ AĞRILARI (TRİGEMİNAL NEVRALJİ) VE AKUPUNKTUR


Trigeminal nevralji; Beyinden çıkan 12 kafa çifti adını verdiğimiz sinirlerden 5.incisidir.
Yüzün duyu siniridir.(ağrı, dokunma, acı v.s)
Trigeminal nevralji; yüzde saniyelerle ifade edilen çok şiddetli (insanoğlunun çektiği en şiddetli ağrıdır.) şimşek çakar tarzında ve keskin olan bir ağrıdır. Ağrı birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir. Eğer zaten çok uzun sürseydi insanı intihara kadar sürükleyebilir. Ağrı bir müddet sonunda bu çok şiddetli pozisyonunu bırakıp daha dolgun bir tarza dönüşebilir. Genellikle yüzün bir yarısındadır. Genellikle neden geliştiği tam olarak bilinmemektedir.
30 yaş altı nadiren görülür. Genellikle 50 yaşından sonra görülür. Hastanın günlük tüme aktivitelerini engeller. Hatta yüzünü bile yıkamaya çekinir hale gelir. Yüzün soğuk havayla teması da ağrıyı başlatabilir. Traş olamaz. Dişlerini fırçalayamaz. Hatta yemek bile bazen ağrıyı tetikleyebilir. Trigeminal sinirin 3 ana dalı vardır. Bunlardan birincisi göz çevresi, ikincisi üst çene ve yanak bölgesi üçüncüsü ise alt çenenin duyularını beyne iletir. Ayrıca üçüncüsü alt çenenin bazı çiğneme kaslarından da sorumludur. Trigeminal nevraljide en çok üçüncü ve ikinci dallar tutulur.
Akupunktur tedavisi:
Akupunktur diğer vücut nevraljilerinde de kullanıldığı üzere yüz ağrısında da başarıyla uygulanmaktadır burada da10 seans hafta da 2 ya da 3 kez yaklaşık 30-40 dk uygulanır. Sonrasında 10 gün ara verilerek hafta da 1, sonra 15 günde 1 kez uygulanarak sonlandırılır. Başarı oranı yapılan çalışmalarda % 70 iyi sonuç vermektedir. Akupunktura ek olarak hastaya yüksek doz B vitamini de verilmesi iyi olur.
Vücut akupunktur noktaları:
GV 20,GB14,BL2,Taiyang, BL 2,ST 8,ST 7,ST 41,ST 3,SI 17,SI 18,LI 4,TE 5,TE 17,SI 18,LI 20,ST 2,ST 6,ST 7,LR3,KI 6,SP 6,LI 20,TE 23,ST 36
Kulak akupunktur noktaları:
Shenmen, heart, forehead, temporal, sympathetic, kidney

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.