İLERİ SEVİYE AKUPUNKTUR EĞİTİM PROGRAMI
ocak -temmuz 2017
Bu program kapsamında 8 saat teorik eğitime, 32 saat ise gözetim altında pratik ve klinik uygulamaya ayrılacaktır. Eğitim için öngörülen süre 1 hafta içi olup teorik ve pratik program koordineli olarak yürütülecektir. Uygulamalar sırasında üst düzeyde klinik paylaşım imkanı sağlanacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.
 


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 2135 )
TRIGEMINAL NEVRALJİ  
YÜZ AĞRILARI (TRİGEMİNAL NEVRALJİ) VE AKUPUNKTUR


Trigeminal nevralji; Beyinden çıkan 12 kafa çifti adını verdiğimiz sinirlerden 5.incisidir.
Yüzün duyu siniridir.(ağrı, dokunma, acı v.s)
Trigeminal nevralji; yüzde saniyelerle ifade edilen çok şiddetli (insanoğlunun çektiği en şiddetli ağrıdır.) şimşek çakar tarzında ve keskin olan bir ağrıdır. Ağrı birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir. Eğer zaten çok uzun sürseydi insanı intihara kadar sürükleyebilir. Ağrı bir müddet sonunda bu çok şiddetli pozisyonunu bırakıp daha dolgun bir tarza dönüşebilir. Genellikle yüzün bir yarısındadır. Genellikle neden geliştiği tam olarak bilinmemektedir.
30 yaş altı nadiren görülür. Genellikle 50 yaşından sonra görülür. Hastanın günlük tüme aktivitelerini engeller. Hatta yüzünü bile yıkamaya çekinir hale gelir. Yüzün soğuk havayla teması da ağrıyı başlatabilir. Traş olamaz. Dişlerini fırçalayamaz. Hatta yemek bile bazen ağrıyı tetikleyebilir. Trigeminal sinirin 3 ana dalı vardır. Bunlardan birincisi göz çevresi, ikincisi üst çene ve yanak bölgesi üçüncüsü ise alt çenenin duyularını beyne iletir. Ayrıca üçüncüsü alt çenenin bazı çiğneme kaslarından da sorumludur. Trigeminal nevraljide en çok üçüncü ve ikinci dallar tutulur.
Akupunktur tedavisi:
Akupunktur diğer vücut nevraljilerinde de kullanıldığı üzere yüz ağrısında da başarıyla uygulanmaktadır burada da10 seans hafta da 2 ya da 3 kez yaklaşık 30-40 dk uygulanır. Sonrasında 10 gün ara verilerek hafta da 1, sonra 15 günde 1 kez uygulanarak sonlandırılır. Başarı oranı yapılan çalışmalarda % 70 iyi sonuç vermektedir. Akupunktura ek olarak hastaya yüksek doz B vitamini de verilmesi iyi olur.
Vücut akupunktur noktaları:
GV 20,GB14,BL2,Taiyang, BL 2,ST 8,ST 7,ST 41,ST 3,SI 17,SI 18,LI 4,TE 5,TE 17,SI 18,LI 20,ST 2,ST 6,ST 7,LR3,KI 6,SP 6,LI 20,TE 23,ST 36
Kulak akupunktur noktaları:
Shenmen, heart, forehead, temporal, sympathetic, kidney

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.