2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 10513 )
YÜZ FELCİ  
YÜZ FELCİ VE AKUPUNKTUR TEDAVİSİ
Yüz felci; beyinde bulunan 7. Kafa çifti diye adlandırılan Nervus Facialis (Yüzün motor fonksiyonlarını idare eden sinir) in etkilenmesiyle yüz kas hareketlerinin bozulmasına denir. Bunun sonucu ağız yanak yana doğru kayar. Kaş kaldırma hareketlerini yapamaz. Etkilenen taraftaki göz kapağını kırpamaz. Gözde sürekli bir yaşarma ve akıntı meydana gelir. Güldüğü zaman ağız tek tarafa doğru kayar.
2 tür yüz felci vardır:
1.    Merkezi yüz felci: Genellikle beyinde oluşan bir hasara bağlıdır. Bu durumda sadece yüzün yanak bölgesi etkilenir. Kaş ve göz kasları etkilenmez. Yani yanak bölgesi eteklenmiştir. Göz kapağı ve alın kasları etkilenmemiştir.
2.    Periferik yüz felci: Burada tüm yüz siniri etkilenmiştir. Göz kapağı alın, üst ve alt yanak bölgesi kaslarının hareketleri bozulur.
NEDENLERİ
Genellikle tıpda kesin olarak nedeni bilinmemekle beraber aşağıdaki nedenler sıralanmıştır. Yani 2/3 ünün nedeni bilinmemektedir.
·         Yüzün bir tarafının soğuğa maruz kalması: Arabada giderken cam açılması, banyo sonrası soğuk havayla veya havalandırmaya maruz kalma(Periferik yüz felci)
·         Virüsler; Zona, uçuk yapan herpes virüsleri (periferik yüz felci)
·         Beyindeki ve tükürük bezlerindeki tümörler veya kanamalar(Merkezi yüz felci)
·          Orta kulak iltihapları
·         Sistemik hastalıklar; Şeker, hipertansiyon, nörit(sinir iltihabı),vitamin eksikliği
·         Travmalar: Kulak çevresine veya yüze gelen darbelerde neden olabilir.
·         Ameliyatlar: Kafa içinde kulak ve tükürük bezleri tümör ameliyatlarında
·         Ramsay-Hunt Sendromu: Virüslerin oluşturduğu bir hastalıktır. Ağrı kulak bölgesinde yaralar oluşturur.
 
 
Genel olarak yapılabilecek tetkikler şunlardır:
 
 -Açlık kan şekeri, tansiyon, kolesterol ölçümleri
 -Kafa içinde veya tükürük bezi tümörlerinden şüpheleniliyorsa bilgisayarlı tomografi veya manyetik rezonans
 -İşitme testleri
 -Gözyaşı miktarının test edilmesi (schirmer testi)
-EMG
 -Elektrofizyolojik testler adı verilen ve sinir ileti hızını ya da sinirin hastalanma yüzdesini göstermeye yarayan testler (Bu testler özellikle tedavi için ameliyat düşünülüyorsa uygulanır).
 
PROGNOZ (HASTALIĞIN SEYRİ)
Genellikle nedeni bilinmeyen yüz felçlerinin %90 ı hiçbir tedavi yapmadan iyileşir. Hastalık ortaya çıktıktan 3 hafta sonrasında % 75 i iyileşir. Geri kalan vakalarda iyileşme 2-3 ayı bulabilir. Yineleyen yüz felçleri ise daha uzun zamanda iyileşir.
GENEL TEDAVİLER
·         İlaç tedavileri: Kortizon, B vitamini kompleksi
·         Fizik tedavileri
·         Ameliyatlar: İyileşmeyen felçlerde
·         Akupunktur tedavileri
 
Akupunktur Tedavisi
Yüz felci geçirdikten sonraki ilk 6 ay içinde başlanması gerekir. Daha sonrası başlanan vakalarda iyileşme şansı azalmaktadır.
Tedaviler 10-12 seans hemen her gün yapılmalıdır. Sonra 1 hafta ara verilip tedaviye 4 hafta boyunca haftada 2 kez devam edilir. Sonrasında iyileşme durumuna bağlı olarak haftada bir veya 2 haftada bir kez yüz kaslarının güçlendirilmesine devam edilir. Tedavi seans yaklaşık 30-45 dakika sürer. Burada elektro-akupunktur oldukça etkilidir. Tedavi başarısı %95 olumludur.
Tedavi noktaları:
LI 4, LR3, (bilateral),
GV 20,GB 20,ST 2,LI 20,ST 2,ST 4,ST 6, ST 7,SI 18, GB 14, TE 17,ST 43, ST 44,Yuyao =M-HN-6 (kaş ortası)(affected side)
Kulak akupunktur tedavileri:
Shenmen

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.