İLERİ SEVİYE AKUPUNKTUR EĞİTİM PROGRAMI
ocak -temmuz 2017
Bu program kapsamında 8 saat teorik eğitime, 32 saat ise gözetim altında pratik ve klinik uygulamaya ayrılacaktır. Eğitim için öngörülen süre 1 hafta içi olup teorik ve pratik program koordineli olarak yürütülecektir. Uygulamalar sırasında üst düzeyde klinik paylaşım imkanı sağlanacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.
 


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 10671 )
ROMATİZMA ve ARTROZ  
ARTROZ (KİREÇLENME)

Kireçlenme diye halk arasında bilinen tabir aslında kemikler arasında bulunan kıkırdak dokusunun bir şekilde eski fonksiyonunu yapamaması buna bağlı olarak da hem kıkırdak hem de kemik uç kısımlarında kalsiyum parçalarının toplanmasına deriz. Bu durumda da kalsiyum parçacıkları hem kıkırdak hem de çevresinde bulunan sinirleri uyararak ağrıya neden olur. Nedenleri çok fazla olmakla beraber; doğuştan kemiklerin ve kıkırdakların iyi gelişememesi, aşırı kiloya bağlı kıkırdakların incelmesi, genetik ve egzersiz yapmamayı sayabiliriz. Kireçlenme vücudun hemen her ekleminde olabilir (boyun, omuz, dirsek, el, parmaklar, kalça, omurga, diz)

AKUPUNKTUR İLE TEDAVİSİ
Nedenlerden obezite sonucu kireçlenme varsa akupunktur burada bir tedavi metodu olarak uygulanıp fazla kiloların verilmesi gerekir. Bunun haricinde akupunktur hafif ve orta düzey kireçlenmelerde yardımcı bir tedavi yöntemi olarak dünyada yaygın olarak kullanılıyor.
 Tedavi 10-14 seans olarak gün aşırı veya her gün yaklaşık 20-30 dk uygulanır. Sonra haftada 1, sonra ayda 1, sonrada 3 ayda 1 seans olarak idame tedavileri yapılmalıdır. Ağrıya genellikle 4-5 seans sonunda cevap verirse tedavi oldukça başarılı olacak anlamına gelir. Bazen inatçı vakalarda olabilir. Sonrasında ise yılda 1 kür ( 10 seans) akupunktur devam ettirilmelidir. Başarı oranı vakaya göre farklı olmakla beraber ağrıyı azaltma açısından % 60-70 civarında olumlu sonuçlar almıştır.
Akupunktur vücudun ağrıyı önleyici ve iltihabı giderici enzim ve maddeleri vücutta ortaya çıkaracağı için hem ağrıyı azaltır hemde iltihabı azaltır.Enfeksiyona meyili azaltmaktadır.
 

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.