2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 3623 )
ALERJİK ASTIM VE NEZLE  

Kronik iltihabi bir hastalıktır.İltihaba özellikle mast hücreleri, eozinofiller, tlenfositleri, makrofajlar, nötrofiller ve epitelyal hücreleri katılır.Hassas kişilerde bu durum gece ve sabahın erken saatlerinde, ıslık sesi çıkarark solunum, soluk almada zorluk ve öksürüğe yol açar.A taklar genellikle geri dönüşümlüdür.İltihabi  durum çeşitli  uyarılara karşı bronşlarda aşırı hassasiyete neden olur.Son bulgular astımlı bazı hastalarda fibrozisin oluştuğunu göstermiştir. Astımdan ölen kişilerde yapılan araştırmalarda büyük ve küçük hava yollarında mukus plakları, hücresel çöküntüler, proteinler bulunmuştur.Ayrıca hava yollarında kalınmaşma vardır. Astım çocukluk çağında başlar,atopi ile birliktedir.Atopi, çevresel allerjene karşılık oloarak spesifik IgE'nin gelişmesine neden olan genetik yatkınlığa verilen addır. Astım Bronşiyale, toplumda en sık görülen kronik karakterli bir kaç hastalıktan biridir. Hastalık her yaş grubundan kişileri etkilemekte ve bazı durumlarda ölüme bile sebebiyet vermektedir. Ayrıca hastalığın prevalansının yapılan çeşitli araştırmalarla çocuk ve genç erişkinlerde artış gösterdiği anlaşılmıştır. Yapılan çalışmalarda ülkemizde erişkinlerde % 2-4, çocuklarda % 6-8 civarında astımlı vaka olduğu gösterilmiştir. Astım hastalarını tedavi ile normal yaşamlarına döndürmek mümkündür. Özellikle şikâyetleri çocuklukta başlayan astımlıların bir kısmında, hastalık erişkin yaşlarda tamamen iyileşebilmektedir

AKUPUNKTUR İLE TEDAVİSİ

Kulak ve vücut akupunkturu ile tam bir tedavi sağlanır. Bu nedenle, öncelikle kulak akupunktur noktalarının elektriksel potansiyelleri ölçülerek, yapılacak tedaviye vücudun ne derece cevap vereceği saptanır. Özel olarak geliştirilmiş olan nokta tarama (detektör) cihazları ile elektronik ortamda noktaların elektriksel yükleri ölçülür. Yani akupunktur noktalarının hangi elektrik yükü ile yüklü oldukları tespit edilir. Çünkü kulakta, her organ ve doku sistemlerinin sürekli haberleşme içinde olduğu elektriksel noktalar vardır. Cihazlarımızla bu noktaları belirledikten sonra, noktanın (-) yâda (+) yüklü oluşlarına göre; altın veya gümüş iğneler kullanılır.

Tedavi kişiye göre başlangıçta 8-12 seans sürer. Seanslar her gün yada gün aşırı yapılır, bu seanslar bittikten sonra 7 gün ara verilir. Takip eden 3 hafta süre içersinde hasta haftada 2 seans olarak tedaviye devam eder. 3 hafta sonunda, tekrar 3 hafta boyunca haftada 1 kez gelir. Hastalığın tekrarlamaması için 6 ay ya da 1 yıl süreyle ayda 1 kez gelir.

Akupunktur tedavisi bronş genişletici ve mukoza ödemini giderici etki yaratır. Bu etki astım tedavisinde akupunkturun krizi giderici olarak kullanılmasını sağladığı gibi, krizin oluşmasını engelleyici olarak ta kullanılmasını sağlar.

ALERJİK NEZLE

Alerjik nezle, ortamda bulunmakta olan bir alerjenin nefes alma sırasında buruna alınıp, burnun iç yüzüne yapışması sonucunda bu alerjene karşı hassasiyeti olan kişinin burnunda mikrobik olmayan bir iltihap neticesi ortaya çıkan şikâyetler ve bulgulardır. Yani bir tür mikrobik olmayan kronik nezle durumudur. Dolayısıyla ana bulgular burunda kaşıntı, sulanma, hapşırma, aksırma, damakta kaşınma, öksürük ve boğaz ağrısı, boğazı temizleme isteğidir. En sık buruna yapışabilen alerjenler bahar aylarında ortaya çıkan polenlerdir. dolayısıyla alerjik nezle en sık bahar aylarında görülür

Hastalık daha çok küçük yaşlarda başlar, ileri yaşlarda da belirtiler ortaya çıkabilir.Havayla solunan parçacıklara karşı gelişen alerji hastalığa neden olmaktadır.Hastalık kendini hapşırma, burunda ve boğazda çok fazla akıntı, burun tıkanıklığı,akan ve kaşınan göz, öksürük ve baş ağrısı ile belli eder.Ağır bir hastalık olmamasına rağmen kişiyi son derece rahatsız eder.

AKUPUNKTUR İLE TEDAVİSİ

Akupunktur vücudun immün sistemini güçlendirerek direnci arttırmakta enfeksiyona meyili azaltmaktadır.

Tedavi kişiye göre başlangıçta 8-12 seans sürer. Seanslar her gün yada gün aşırı yapılır, bu seanslar bittikten sonra 7 gün ara verilir. Takip eden 3 hafta süre içersinde hasta haftada 2 seans olarak tedaviye devam eder. 3 hafta sonunda, tekrar 3 hafta boyunca haftada 1 kez gelir. Hastalığın tekrarlamaması için 6 ay ya da 1 yıl süreyle ayda 1 kez gelir.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.