2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 3596 )
MEZOTERAPİ  

Cildin 2–4 mm. derinliğine çeşitli ilaçların çok ince iğne uçları ile enjekte edilmesiyle uygulanan bir cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir.

Latince;
Mezo: orta
Therapy: Tedavi anlamına gelir. Kısacası orta deri tedavisidir.

Mezoterapi ilk olarak 1952 yılında Fransa’da Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmaya başlanmıştır.1987 yılında ise Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Avrupa’nın hemen her ülkesinde, Güney Amerika’,Türkiye ve  Amerika Birleşik Devletleri’ dahil olmak üzere yaklaşık 14 ülkede çok yaygın uygulanmaktadır.Yaklaşık dünyada 18.000 tıp doktoru mezoterapiyi başarı ile uygulamaktadır.

Ağız yolu ile alınan veya kas ve damar içine verilen ilaçlar genel vücut dolaşımına girerek ilgili organa etki eder. Özellikle ağız yoluyla alınan ilaçların bir kısmı emilirken, bir kısmı hiç emilmeden bağırsaktan atılır. Dolayısıyla ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca sistemik dolaşımla ilaç bütün vücuda yayılacağından yan etkiler de ortaya çıkabilmektedir.

Mezoterapi ise sadece sorunlu olan bölgeye ve çok az dozlarda enjekiyonlar yapıldığı için etkisini o bölgede oluşturacak ve istenmeyen yan etki olmayacaktır.

HANGİ DURUMLARDA MEZOTERAPİ UYGULANABİLİR?
Özellikle,
Selülit tedavisinde; selülit dediğimiz etrafını fibrin tabakaları sarmış yağ hücreleridir.Yapılan ilaç kokteyli hem bu fibrinleri kırmak hem de yağ hücrelerini parçalamak için hazırlanır. Buna ayrıca lenf ve toplardamarları da vazodilate (genişletmek) ederek parçalanmış yağların bu dolaşıma katılmasını sağlar.

Bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavilerinde Özellikle karın, basen, bacak, kol, diz içleri, Yağ hücrelerinde alfa ve beta reseptörler (alıcı özelliği olan) vardır. Beta reseptörler yağı parçalarken, alfa reseptörler yağlanmayı hızlandırır. Erkek ve kadınlarda bel bölgesinin üstünde kalan vücut bölgesinde bu alfa ve beta reseptör oranı 1/1 iken Kadınların bel bölgesin altında kalan vücut bölgesinde 6-8 alfa reseptöre karşılık 1 beta reseptör vardır. Bu durum da kadınların bölgesel kilo vermesindeki zorluğu açıklamaktadır. Mezoterapide verilen ilaçlar alfa reseptörleri bloke edip, beta reseptörleri uyararak yağların daha çabuk yıkılmasını sağlarlar.
 

 • Ağrılı durumların (romatizma, spor burkulmaları, migren, ameliyat pozisyonuna gelmemiş bel ve boyun fıtıklarında, syatalji, diz kireçlenmelerinde v.s) tedavisinde
 • Fibromiyalji ve tendinitlerde
 • Saç dökülmelerinin tedavisinde mezoterapi uygulanabilir.
 • Burada saç köklerinin ihtiyacı olan bazı vitaminler, oligo elementler (Çinko, bakır, molibden, mangan v.s) DNA polimeri, damar açıcı ilaçlar direk olarak saç köklerine dizyemler şeklinde uygulanır. Seanslar haftada bir kez olmak kaydıyla 10 seans yapılır. Dökülme genellikle 3.seanstan sonra durur. Yeni saç köklerini beslediği için saçın sıklaşması 4-6 ay sonra belirginleşir.
 • Yüz kırışıklıkları ve sarkıklarında gençleştirici olarak kullanılır. Burada da gene yüz cildinin ihtiyacı olan özellikle derinin yapısında anatomik olarak da bulunan derinin esnekliğini sağlayan non retiküler hyalüronik asit kullanılır. Bununla beraber bazı vitamin ve proteinler (amino grup asitler) ve mineraller de eklendiğinde yüz gerçekten daha gergin, parlak ve sağlıklı hale gelir. Yüz cildi altında bulunan fibroblast hücrelerini uyararak kolejen ve elastin fibrinleri artırır. Hücrelerin oksijenle beslenmesini artırarak antiaging etkisi yapar.

 

UYGULAMA
Mezoterapi kirpik inceliğinde ve kısa  (4-6 mm uzunluğunda ve 0,26-28 mm inceliğinde) iğneler kullanılmak suretiyle mikro enjeksiyonlar sorunlu bölgeye yapılır. Yapılacak alan özellikle çok güçlü sterilizasyon yapan dezenfektan solüsyonlarla temizlendikten sonra uygulanır. Ağrı ve acı çok az hissedilir. 18-75 yaşındaki herkese uygulanabilir.

Kişiden kişiye ve selülit tipine, hastanın yaşına ve selülitin ne kadar süreyle var olmasına bağlı olarak değişir. Ama genellikle 8–14 seans olarak yeterlidir. Bazı vakalar da ise 20 seansa kadar uzayabilir (aralıklarla uygulanacak şekilde). Seanslar haftada 1 veya 2 kez uygulanabilir. Tedavi bittikten sonra idame olarak 15 gün veya 1 aylık aralarla 6 ay tedaviye devam edilmesi önerilir.

Tedaviden 6 saat sonra banyo yapılması önerilir.

Tedavi öncesi aspirin, kumadin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Tedavi sırasında doktorun vereceği diyete mutlaka dikkat etmek,  mümkünse hiç tuz almamak veya çok az kullanmak ve bol su tüketmek gerekir.
Mezoterapi tamamen güvenilir bir tedavi olup 50 yıldır herhangi bir ölüm vakasına rastlanamamıştır. Hâlbuki liposuction ameliyatlarında yılda 100 insan ölmektedir.

Uygulanması sakıncalı durumlar:
 

 • Hamileler
 • Emziren anneler
 • Hemofili ve benzeri kanama hastalıkları olanlar
 • Kan sulandırıcı (aspirin, kumadin ve benzeri) alanlarda dikkatli kullanılmalıdır.
 • 18 yaş altı
 • Uygulanan ilaçlara karşı alerjisi olanlar
 • Akut Enfeksiyonu durumları (Ateşli hastalıklarda)
 • Karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlara
 • Kanser hastalarına
 • Egzama ve zona hastalıklarında
 • Ensüline bağlı Şeker hastalıklarında
 • Kalp aritmisi olanlarda

Tedavi sırasında güneş ve solaryum yaptırılmamalıdır. Tedavi bittikten 20 gün sonra güneş ve solaryum alınabilir.
Tedavinin başarısı; hastanın kendine verilen diyete tam uyması ve egzersiz yapması ile doğru orantılıdır.

Yan etkileri:
Az miktarda ciltte kanama, sonrası morarma görülebilir. Nadiren ilaçlara karşı alerji gelişebilir. Bazı hastalarda da geçici yanma hissi gelişebilir.

 


 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
MEZOTERAPİ 
LİPOLİZ 
RADYO FREKANS 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.