İLERİ SEVİYE AKUPUNKTUR EĞİTİM PROGRAMI
ocak -temmuz 2017
Bu program kapsamında 8 saat teorik eğitime, 32 saat ise gözetim altında pratik ve klinik uygulamaya ayrılacaktır. Eğitim için öngörülen süre 1 hafta içi olup teorik ve pratik program koordineli olarak yürütülecektir. Uygulamalar sırasında üst düzeyde klinik paylaşım imkanı sağlanacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.
 


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 3867 )
LİPOLİZ  

İlk lipoliz 1995 yılında Brezilya’da uygulanmıştır.

Lipo=yağ
Lizis=eritme anlamına gelmektedir.

Etki mekanizması: Lipoliz etkisini yağ hücresinin çeperini saran zarın geçirgenliğini artırarak yağların dışarı çıkmasını sağlar.
Lipoliz etkili bir lokal zayıflama ve bölgesel yağ eritme yöntemidir.

Kilolar verilirken bölgesel yağlanma problemi daha öne çıkar. Özellikle basen, karın, bacak ve dizkapağı iç bölgeleri, kol ve omuz arkalarına uygulanır. Bu yöntem genellikle ağrısız ve yan etkisi olmayan bir takım ilaçların yağ birikimi olan bölgelere enjeksiyonu ile gerçekleşir.

Lipolizde kullanılan ana ilaç, Fosfatidilkolin’dir (Phosphatidyl Choline=PPC). PPC; soya lesitininden elde edilen bir maddedir. PPC aynı zamanda insan beyninde ve sinir dokularında bulunur, vücutta bulunan fosfolipid adını verdiğimiz bir yağ asidinin ailesindendir. Yaklaşık 7 yıldan beri tıpda yüksek kolesterolü düşürmek için kullanılmaktadır. Bu madde vücutta bulunan yağların erimesine neden olur. Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından da onaylanan bu teknik özellikle diz içi, basen, karın ve çene altında bulunan gıdık bölgesine uygulanmakta. Uygulama, 12 mm uzunluğunda çok ince bir iğne ile cilt bölgesi geçilerek yağlı dokuya enjeksiyon yapılması şeklindedir. Genellikle hiçbir yan etkisi olmamakla beraber bazı hastalarda hafif kaşıntı yanma hissi ve geçici kırmızılık yapabilir.

Bu tedavi genellikle 3. veya 4. seanstan sonra etkisini göstermektedir. Genellikle seanslar; hastaya bağlı olmak üzere 6–10 seans uygulanabilir. Uygulamalar 10-15 gün aralıklarla yapılır.  Parçalanan yağ asitleri ise lenfatik sistem tarafından böbrek ve karaciğere taşınarak vücuttan atılır. Bu tedavi 18 yaşının üzerindeki insanlara uygulanır. Sonuçlar ise kişiden kişiye değişmektedir.

Mezoterapiden farkı ( Mezoterapi 4 mm lik iğnelerle yüzeyel yağ ve selülit tabakalarına yapılır.) Lipoliz;12-13 mm lik iğnelerle cilt altındaki derin yağ bölgelerine uygulanır. Mezoterapi haftada 2 kez uygulanmasına karşılık Lipoliz 10-15 gün aralıklarla yapılır. Bir deyişle lipoliz;karın base ve diz yağları çok fazlaysa (VKİ 30 üzerindeyse) Daha zayıf sadece bölgesel yağ ve selülit varsa mezoterapi tercih edilir.Bazı hastalarda lipoliz ve mezoterapi kombine çalışılabilir.

Uygulama alanları:
• Bölgesel yağlanma (karın, basen, bacak, kol, diz içleri,)
• Jinekomasti (Erkeklerdeki göğüs büyümesi
• Çene altına toplanan yağlanma
• Göz altındaki yağ torbalarında

Uygulanması sakıncalı durumlar:
• Hamileler
• Emziren anneler
• Hemofili ve benzeri kanama hastalıkları olanlar
• Kan sulandırıcı (aspirin, kumadin ve benzeri) alanlarda dikkatli kullanılmalıdır.
• 18 yaş altı
• Uygulanan ilaçlara karşı alerjisi olanlar
• Akut Enfeksiyonu durumları
• Karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlara
• Kanser hastalarına

Tedavi sırasında mutlaka güneş ve solaryum yaptırılmamalıdır. Tedavi bittikten 20 gün sonra güneş ve solaryum alınabilir.
Tedavinin başarısı; hastanın kendine verilen diyete tam uyması ve egzersiz yapması ile doğru orantılıdır.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
MEZOTERAPİ 
LİPOLİZ 
RADYO FREKANS 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.