2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 8862 )
OBEZİTE TEDAVİ YÖNTEMLERİ  
Tedavinin ana esası, negatif enerji dengesi yaratmak üzerine kuruludur. Yani, enerji alımının azaltılması ve/veya enerji tüketiminin arttırılması gerekir.
 
1. AKUPUNKTUR:
Ortodoks tıp kitaplarının hiç birisinin obezite tedavisi bahsinde adı geçmese de, dünyadaki en başarılı obezite tedavi yöntemi akupunkturdur. Tüm dünyada ve Türkiye’de hastaların zayıflayabilmek için en fazla başvurdukları yöntemdir ve bu oran her geçen gün daha da artmaktadır.
Akupunkturun obezite tedavisinde 5 önemli temel etkisi vardır:
Aşırı iştah ve acıkmayı dengelemek
Halsizliği engellemek, kan glikozunu dengelemek
Mide asit salgısını destekleyerek mide şikâyetlerini yok etmek
Metabolizmayı hızlandırmak
Stres tedavisi yapmak
 
Akupunkturun obezitedeki etkileri, ayrıntılı olarak anlatılacaktır.
 
2. DİYET:
Kişinin diyetle kalori alımını kısıtlamadan, obezite tedavi edilemez.
Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü, VKİ’i (Vücut kitle indeksi) 25-35 arası olan bireylerde günlük 500 kcal kısıtlamayla, haftalık 500 gr. kilo kaybını tavsiye etmektedir. VBKİ’i 35 ve üzerinde olan bireyler için ise, 500–1000 kcal kısıtlama tavsiye edilir. Günlük 1000 kcal kısıtlama, haftada yaklaşık 1000 gr. kilo kaybına neden olur ki bu da 6 aylık bir süreçte ortalama %10 luk bir kilo kaybı anlamına gelir. Diyet sırasında vitamin eksikliklerini gidermek önemlidir. 
Klinik çalışmada, bu hızda bir kilo kaybıyla hastaların zayıflamaya devam edecek motivasyonu gösteremeyecekleri bir gerçektir.
Diyet konusu, ayrıntılı olarak anlatılacaktır.
 
 
3. EGZERSİZ:
Fiziksel aktivitenin arttırılması, uzun süre başarılı kilo kaybetmenin önemli bir öğesidir. Kişi ne kadar fazla egzersiz yaparsa, günlük enerji tüketimi de o kadar artar ve kilo kaybı da o kadar hızlı olur.
 
4. DAVRANIŞ TEDAVİSİ:
Aşırı beslenme alışkanlığı devam eden bireyin zayıflayamayacağı ve verdiği kiloları tekrar hızla geri alacağı bir gerçektir. Davranış değişikliklerini sağlayabilmek için, grup toplantıları, diyet günlükleri, beslenmeyle ilgili uygulamalar (kafeterya tipi mekânlardan kaçın, porsiyonlarını küçült vb.) gibi pek çok uygulama yapılmaktadır.
 
5. İLAÇ TEDAVİSİ:
İlaçla tedavi endikasyonları:
VKİ’nin 27 nin üzerinde olması
Kilo kaybı ile düzelme olasılığı bulunan, obezite dışında patolojik durumların var olması
Hastanın ilaç dışında diyet, egzersiz, davranış tedavisi şeklindeki temel tedavileri kabul etmesi
Uzun yıllar, iştahı kontrol altına alabilmek için Kafein ve amfetamin preparatları kullanılsa da, bugün artık tedavide bu ilaçların yeri yoktur. Günümüzde tedavide kullanılan en yaygın iki preparat, Sibutramin ve Orlistat’tır:
 
Sibutramin: Bir sempatomimetik ajandır, serotonin ve noradrenalin re-uptake inhibitörüdür. Gerçekte iştahı azaltmaz, yemek yemeye başladıktan sonra çabuk doyma hissi duyulmasını sağlar. Basal metabolizma hızını arttırdığı hayvanlarda gösterilmiştir, ancak insanlarda bu konuda kayda değer bir sonuç elde edilememiştir. Türkiye’de Reductil jenerik ismi ile bulunur, 10 mg.lık kapsülleri günde bir kez kullanılır. Sistemik hipertansiyon, taşikardi, başağrısı, uyku bozukluğu, sersemlik, ağızda kuruma yan etkileri arasında sayılabilir.
Orlistat: Lipaz enzimi inhibitörüdür, barsaklarda yağın sindirimini engelleyerek, yağların absorpsiyonunu azaltır. Feçeste yağ içeriğini arttırdığı için, laksatif etki oluşturur. Türkiye’de Xenical jenerik ismiyle bulunur, 120 mg.lık kapsülleri yemek öncesinde, sırasında veya 1 saat sonrasında kullanılabilir. Günlük maximum dozu 360 mg. dır. Yan etkileri arasında, ishal, fekal inkontinans (ishal)ve flatulans (gaz) sayılabilir.
 
İlaçla tedavide, 6-12 aylık bir uygulama ile vücut ağırlığı %10’dan fazla düşürülemez.
 

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.