2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 1130 )
OBEZİTE NASIL OLUŞUR?  

OBEZİTE (ŞİŞMANLIK) NEDİR?

Obezite yani şişmanlık; tıpta ideal vücut ağırlığının % 15'inin üzerinde olmasıdır.Obesite günümüzün birçok hastalıklağın oluşmasında önemli bir faktördür. Şişmanlık söz konusu olduğunda vücudun özellikle deri altındaki yağ hücrelerinin hem çapı büyür,hem de bu hücreler sayıca artarlar.Vücutta yağ hücrelerinin en çok buluduğu başlıca organlar ve bölgeler deri altı, karın içi, kalp zarı ve karaciğerdir.
İlk fazla kilolar ve yağlar erkeklerde özellikle karın bölgesi (elma tarzı ,içki göbeği, balkon gibi adlandırılır) kadınlarda ise basen bölgesinde (armut tarzı) toplanmaya başlar. Yağ bu bölgelerden diğer taraflara dağılır.(yüz ve iç organlara) Kadınlarda doğum sonrasında karın bölgelerinde çok fazla yağ birikimi görürüz.Bu biraz da genetik yapıyla alakalıdır.

OBEZİTE NASIL OLUŞUR?
Şişmanlığın genelde % 85'i psikolojik durum ve stres nedeniyle normalden daha fazla yemek tüketimi ve az hareket sonucu gelişir. Başlangıçta 3-4 kilo alınmasını farketmeyen kişiler bu yemek düzenini devam ettirdikçe 10 kg hatta daha fazla kilo alır. 
Şişmanlığın ancak % 15'i organik nedenlerden oluşur.

Bunları da kısaca özetleyecek olursak;
1-Hipotiroidi;Boyun iki yanında bulunan özellikle vücudun doğrudan metabolizmasıyla ilgili troit bezinin az çalışması sonucu şişmanlık gelişebilir. Hipotiroidinin saçlarda kuruma, dökülme, sabah kalkıldığında göz altlarının şişkin olması, tırnakda kırılmalar gibi diğer belirtileri de vardır.
2- Ailesel (genetik) kabızlık; Çocukluktan itibaren veya bazen doğumlardan sonra sürekli ve kalıcı kabızlık (barsakların iyi çalışmaması) durumları
3- Pankreas bezinde insulin üreten hücrelerin fazla çalışması
4- Hipoglisemi (Kan şekeri düşüklüğü)
5- Beyindeki hipofiz bezinin az çalışması, Cushing gibi
6- Yumurtalık kistleri
7- Beyindeki hipotalamus bölgesi tümörleri
8- Antidepresanlar (Depresyon ilaçları)
9- Oral kontraseptif (Gebelik önleyici haplar,iğneler).
10- Başka bir hastalıkdan dolayı kullanılan kortizon,alerji ilaçları.

PSİKOLOJİK NEDENLER:

Ama daha önce de bahsettiğimiz gibi özellikle psikolojik durum ve strese dayalı kilo almalar daha çoğunluktadır.Bunları biraz açarsak:
-Gün içinde sık sık fakat az az yiyenler (Özellikle kalorisi yüksek gıdalar)
-Gece yatmadan önce veya kalkıp yemeler ki bu özellikle bebeği olan anneler sıklıkla yaparlar,
-Bir oturuşda her öğün fazla yiyenler,
-Mutsuz evlilik veya tam tersi aşırı mutlu çiftler,
-Boşananlar,
-Askerlik hizmetini yeni bitirmiş olanlar,
-Mutsuz bir yaşam,
-Masa başında oturarak çalışıp hiç yürümek istemeyenler,
-Üniversite imtihan veya diğer yüklü imtihan dönemi öncesi    
-Çocukların özellikle bebeklikten itibaren  genellikle anneleri tarafından
sürekli iştahsız olduğunu düşünüp aşırı beslemesi hatta sürekli iştah şurubu içirilenler. Genellikle çocukların yağ hücrelerinin oluşumu 3-5 yaşlarında tamamlanır. Bu nedenle çok dikkat etmek gerekir.
-Menopoz sonrasında kullanılan hormonlar. Ayrıca bu dönemde zaten metabolizma yavaşlamıştır. Bu nedenle alınan gıdalara daha önceki dönemlere göre çok daha fazla dikkat etmek gerekir.
-Çok doğum yapanlar (3-4 çocuk)
-Günlük hayatın stresini yemekten çıkarma isteği.
-Sigara bıraktıktan sonra aşırı yemek yeme durumu.
-Aşırı alkol tüketimi.

 

PEKİ NASIL MÜCADELE ETMELİYİZ ?
Öncelikle şişmanlığın kronik bir hastalık olduğunu kafamıza yerleştirmemiz
gerekir. Hangi yöntemle kilo verirsek verelim ‚Bitti tamam şimdi yiyebilirim’ derseniz, verdiğiniz kilolar geri gelir. Bazen kilolar ilk üç ayda geri gelmez, ama buna aldanıp yemeye devam ederseniz kilolar malesef eski durumuna dönecektir . Dolayısıyla ömür boyu mücadele etmemiz gerekir. Bu demek   değil ki ömür boyu diyet yapacağız tatlı,börek,çörek yemeyeceğiz.
Haftada 1veya 2 kez sütlü veya meyvalı bir tatlı (muhallebi,puding,keşkül,
kazandibi, ayva, kabak tatlısı) yenebilir.
Obesitenin dünyada tek tedavi yöntemi var.(Diyet ve Egzersiz)

DİYET VE EGZERSİZ;
DİYET;  Korkunç bir kelime değil mi? Halbuki buna sağlıklı beslenme desek daha doğru olmaz mı? Tabii ki öyle diyeceğiz. Eğer kişi 5-6 kilo fazlalığı varsa gazete dergilerindeki bir takım diyetler uygun olabilir ama 5-6 kilodan daha fazla kilosu olan kimselerin kesinlikle ve kesinlikle tıp doktoru, Akupunktur uzmanı veya diyetisyen kontrolü altında kilolarını vermeleri gerekir. Neden? Biraz önce de bahsettiğimiz gibi, fazla kiloların altında organik bir neden yatabilir (Troid bezi, şeker hastalığı, gut, kalp hastalığı gibi). Nedenini ancak uzmanlar sayesinde öğrenip kilo almanızın nedeni ne ise ona göre tedavi gerekir. Aksi halde bir takım başka hastalıklara neden olabilir. Hatta kafasına göre diyet yapanlar bazen ölümle bile sonuçlanabilir. Dolayısıyla kiloların nasıl oluştuğunu anlamak için bir takım kan,idrar, veya radyolojik tetkikler gerekebilir. Gazete ve televizyonlarda bazen ünlü bir kişi  şu kadar kilo vermiş haydi hurra sizde yapın verin.Böyle birşey olmaz o ünlü kişi kendine uygun diyetle vermiş olabilir.Ama o diyet size uygun olacak diye birşey yok.Bir zamanlar vardı İsveç diyeti;bu furya bir dönem bir çok obez (kilolu) insanı hastaneye düşürdü.Bu arada bu tedaviden faydalanmış kişilerde olabilir.Ama eminim onlarda verdiklerini almışlardır.
Dolayısıyla mutlaka bir uzman konturolü altında diyeti kişiye göre özel uygulamalı sonunda da inceldik harika olduk,tamam artık yiyebiliriz dememiz gerekir dersek ne olur?kilolar geri gelir hayal kırıklığına uğrarız.Kiloları verdikten sonra yemek yemeyle hemende alınmaz belki 3 ay yemek yesenizde almayabilirsiniz.Aman ne güzel bak yiyorumda almıyorum diyerek boşlarsanız 3 ay dan sonra patır patır kilolar geri döner.Dolayısıyla kilo verdikten sonra öncelikle beslenme düzenimizi değiştirmemiz gerekir.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.