2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 7914 )
EGZERSİZ VE SPOR  
Burada da atasözlerinden vazgeçemeyeceğim.'' Armut piş ağzıma düş'' yani hep oturalım veya dinlenelim kilolarda çözülüp gitsin. Olmaz böyle bir şey '' Çalışmayana ekmek yok'' atasözü daha geçerli siz her gün çalışıyorsunuz ay sonun da maaş alıyorsunuz. Yani emeğinizin karşılığını hak ediyorsunuz. Kilo vermek de böyle bir şey. Önemli olan egzersizi aklınıza geldikçe değil, düzenli fitnes veya vücut geliştirme programları ile birlikte, tüm vücudu çalıştırabilecek şekilde ve bir yaşam tarzı haline getirerek uygulamak ve devam ettirmektir.  Ama diyet yapmaya karar verdiğimiz zaman ilk haftada neredeyse kendinizi parçalayacak şekilde spor yapmanız anlamsız hatta bu durum bazen kilo vermenize de engel olabilir. Çünkü uzun süredir spor yapmamışız. İlk spora başladığınızda öncelikle vücudunuza odaklanmanız gerekir. Vücudu biraz zorlayıp iyi hissediyorsanız sorun yoktur ama çok fazla zorladıktan sonra kendinizi iyi hissetmiyorsanız yaptığınız egzersizleri biraz hafifletmeniz gereklidir
Spor kulübüne yazılıp canımız çıkana kadar spor yaptık. Ertesi günü bütün gün kaslarınız ağrır (kas içinde ağır egzersize bağlı laktik asit toplanır).Sonrasında da spor bir işkence haline gelir bırakırsınız. 
 
Diyete başladıktan iki hafta sonra sosyal hayatınıza uygun olarak en güzel spor''yürüyüş'' diyorum. İllaki spor kulüplerine yazılmanız gerekmiyor. Özellikle ekonomik durumu iyi olmayanlar için de ideal spor yürüyüştür.
 
Bizler neredeyse her yere otobüs veya arabamızla gidiyoruz. Bir de hep asansör kullanıyoruz. Aman canım 15.kat nasıl çıkarım diyenler vardır aranızda Tabi ki biz kalp hastaları veya dizleri çok ağrıyan insanlara tavsiye etmiyoruz ama 12.kata çıkıp oradan da 3 kat merdiveni yürüyebiliriz. Bunu yapabiliriz. Sabah erken vakit işe geç kalmamak için araba, otobüs, minibüs kullanabiliriz yürüyüş için vakit olmayabilir. Ama iş dönüşü otobüsten 1 veya 2 durak önce inmemiz ve yolu yürümemiz bile kilo vermemizi hızlandırır. Gece geç vakit oluyor ancak eve gelip eşime yemek hazırlıyorum diyenleri duyuyorum. Onlar da hiç olmazsa yemek sonrası 0,5-1 saat ip atlayabilirler. Aşağıdaki komşu rahatsız oluyorsa onu da çağırıp beraber atlarsınız diye düşünüyorum. Ayrıca televizyonun karşısındaki müzik programlarında dans ede bilirler. Yani bizler hareket etmemek için yaratılmışız gibi geliyor bana.
 
Egzersizin yararları büyüktür, ama yalnızca bir egzersiz planına bağlı olarak hızlı bir zayıflama umut etmeyin. Zayıflama düzenli olmalıdır ve en iyi olarak doğru yeme alışkanlıklarının düzenli egzersizle birleştirilmesiyle elde edilir. Ancak küçük bir egzersizin bile yağın yakılmasına yardımcı olacağını unutmayın. Yakılan bu yağ, günlük kilo dalgalanmalarında görünmeyecek kadar küçük olabilir, ama her küçük parçanın yardımı vardır
 
Hafta sonları da yürüyebiliriz ''eee doktor arabamız var'' olabilir iki durak önceye park edip gideceğiniz yere gidebilirsiniz, illaki arabamızı köpeğimiz zannedip yanımızda tutmamız gerekmez. Sonunda o bir metal parçası değil mi? Bizden hiç bir şey kıymetli olamaz.
Daha az yiyerek ve kahve, çay ve gazlı içeceklere son vererek kilo veriyor olabilirsiniz ama bunun yanında düzenli olarak spor yapmanız gereklidir. Zamanınız olmadığı için spor yapamıyor olabilirsiniz ama spor yapmanın hem kilo verme hem de sağlıklı bir yaşam sürme konusunda yararlı olduğunu unutmayın. Hareket kolaylığı, iyi koordinasyon, güçlü kaslar, güçlü kemikler ve iyi bir gece uykusu sporla ilgili şeylerdir. Az da olsa sporu hayatımıza katmalıyız.
Sağlığınızı koruyarak kilo vermek için egzersizde yapmalısınız.
 

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.