2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 3762 )
YAĞ YAKICI ÖNERİLER  

Küçük detaylar büyük fark yaratır. Aşağıdaki önerilerimizi mümkün olduğunca gündelik yaşamınızda uygulayın ve ne kadar çabuk sonuç aldığınızı görün.

Daha fazla kalori yaktıran öneriler
Vücudun, yağ yakmaya başlamak için bir ivmeye ihtiyacı olur. Şu öneriler çok işinize yarayacak:

1. Su kürü
Hücreler yeterince sıvı alımı yapmadığında, yağ yakılımı %3–4 oranında yavaşlar. Çünkü yalnızca yeterince su ile dolu olan hücreler yağı efektif olarak yakabilir. Bu yüzden günde 2–2,5 litre su için. Maden suyunu çok fazla içmeyin, Ama tansiyon düşükse günde 1–2 bardak içebilirsiniz.

2. Keskin baharatlar kullanın
Zencefil, sarımsak, arnavut biberi, kırmızıbiber, tarçın gibi baharatlar metabolizmayı canlandırmaya yarar. Vücut ısısını artırarak kalori yakma ihtiyacını %25 artırırlar. En ideal kullanımları: günde iki defa yemeklere katarak tüketin.

3. Günde iki kez protein alın
Günde iki defa, iki porsiyon (80–100 gram) yağsız protein tüketin (tavuk, hindi, kaya balığı ya da morina). Organizma proteini enerjiye dönüştürebilmek için %20–25 daha fazla kaloriye gereksinim duyuyor. Ayrıca kaslar ve saçlarınız için faydalı bir besin.
 
4. İyotlu tuz
Tiroksin hormonu, enerji üretimini artırıyor. Bunun için düzenli iyot almanız gerekiyor.
Zayıflamaya yardımcı öneriler
Metabolizmanın en iyi şekilde çalışabilmesi için fazla suyun ve  toksik maddelerin atılması gerekli. Aşağıda önerdiğimiz içecekler işinize yarayacak. Deneyin.

5. Cranberries (Yaban Mersini) fazla suyu atar 
ABD’de oldukça popüler olan Cranberries yani kırmızı yaban mersini, kızılcık türü bir meyvedir. Yüksek oranda C vitamini içerir ve fazla su alımını engeller. İdeal tüketimi günde 3 kere 200 mililitrelik kızılcık suyu olabilir.

6. Suya karşı domates
Vücudun fazla su toplamasını önleyen sebzelerden biri de domatestir. En iyi kür 2 hafta boyunca günde 1 kere domates suyu içmeniz. İçine karabiber eklenebilir.

7. Karaciğer dostu enginar
Enginar karaciğeri safra kesesi sıvısı üretmesi için harekete geçirir Bu sayede yağ yakma aktivitesini arttırır. Günde bir kere bir bardak enginar suyu içebilirsiniz.

8. Bağırsaklar için elma sirkesi
Elma sirkesi bağırsaklardaki zararlı bakterileri öldürür, böbrekleri toksinlerden korur. Sabahları 1 bardak suya iki yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı bal karıştırarak için.

9. Arpa otu suyu bünyeyi tetikler 
Günde 3 kere içeceğiniz arpa otu suyu, vücudunuzun yağ yakma aktivitesini düzenler, vitamin, mineral ve diğer biyolojik gereksinimlerinizi giderir.
 
Açlığı durduran öneriler
Bütün gün yiyebilecek kadar iştahlı mısınız? Aşağıdaki öneriler sorununuzu çözecek.

1. Güne kahvaltıyla başlayın!
Sabahları karın düz olur. Bu yüzden çoğu kişi sabah kahvaltısını atlamakta sakınca görmüyor. Ancak öğlene doğru açlık tırmanışa geçiyor ve insan normalde yiyeceğinden daha fazla tüketiyor. Bu yüzden sabahları yarım saatinizi kahvaltıya ayırın, özellikle sebze ve lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Örneğin kepekli tahıl yiyin.

2. Pinoleik asit sabahları işe yarıyor
Çam fıstığının içinde bulunan özel bir tür oleik asit, tekli doymamış bir yağ olduğundan, bağırsaklarda tokluk hormonlarını çalıştırıyor. Çam fıstığının içinde %20 oranında pinoleik asit bulunuyor. Kahvaltıda müslinizin içine hafif tepeleme bir yemek kaşığı çam fıstığı katın.

3. Sebze kuralı
Tabağınızın yarısını çiğ veya pişmiş sebzeyle doldurun. Sebze, içerdiği lif sayesinde sizi uzun süre tok tutar. Patates, şehriye, pilav gibi ilaveler eklerken dikkatli olun. Fazla kullanımları kan şekerinizin aniden yükselmesine neden olur.

4. Önce çorba!
Yemeklerden önce bir tabak çorba içmek açlığı bastırır, mideyi doldurur ve ana yemekten en az %33 kalori tasarrufu yapmanızı sağlar.

5. Yemeklerden önce yarım greyfurt
Greyfurtta bulunan acı maddeler iştahı azaltır, kan şekerini düzenler, fazla ensülin salgılanmasını önler. Yemeklerden önce yarım greyfurt veya greyfurt suyu tüketmeye çalışın.

6. Mate çayı için
Karnınız acıktığında mutlaka bir fincan mate çayı için. İçinde bulunan acı maddeler açlığı frenlerken, kafein yağ yakma aktivitesini hızlandıracak, kalsiyum maddesi de su toplanmasını önleyecektir. İçmeden önce çay poşetini 5 dakika sıcak suyun içinde bekletin.

7. Yavaş yiyin!
Sadece yavaş yiyenler gerçekten doyduklarını hissedebilirler. Bir başka önemli nokta da çiğnemeye yeterince zaman ayırmak. Böylece tokluk hissini veren enzimler çiğneme esnasında harekete geçebilirler. Ana kuralınız şu olsun: bir yemeğin başında en az 20 dakika oturun. Ayrıca yemek yerken dikkatinizi başka yere vermeyin. Çünkü 20 dakika sonra beyin doyma sinyalini verir.

Posa bırakan besinler
Lifler doğal posa besinleridir, vücut onları sindiremediği için tok tutmaya yararlar. Yoğurdunuzun içine bir yemek kaşığı keten tohumu ekleyin. 

“Bir kilo verme günü”
Dün aşırıya mı kaçtınız?
Sabah tartıldığınızda bir kâbusla karşılaştınız: Önceki akşamın mükellef sofrası kendini tartıda gösterdi. Derhal müdahale ederek hemen o ağırlığı bir günde atabilirsiniz:

 • Sabah

Kalkar kalkmaz 1 bardak ılık su için (sindirim için). Sabah duşunuzu aldıktan sonra 1 fincan biberiye çayı için (kan dolaşımını hızlandırır). Yavaş çiğneyerek 1-2 elma yiyin.

 • Öğlen

Bir büyük tabak karışık salata üzerine 150 gram tavukgöğsü tüketin.

 • Akşam

250 ml (konserve) domates çorbası için, üzerine kıyılmış taze maydanoz serpiştirin.
 

 • Aralarda

Dilediğiniz kadar elma, salatalık yiyebilirsiniz. En az 2 litre bitki çayı veya maden suyu içmelisiniz.

Buzdolabının vazgeçilmezleri
Asla vazgeçemeyecekleriniz,

Yağsız süt ürünleri: Yoğurt (%1,5). Labne (%20), Peynir (%30). Tereyağı ve yağlı ekmek üstü kahvaltılıklarından uzak durun. 
Sebzeler: Atıştırmak için salçalık biber, salatalık, havuç gibi sebzeler.

Bir daha asla yemeyeceklerim
 

 • Pane kızartmalar
  Pane kızartmakla yiyecekler bütün yağı çekiyor, yağsız et veya balık bile bu yüzden birer kalori bombasına dönüşüyor. En iyisi sade halleriyle yemeniz!
 • Reçelli krosan
  Hem yağ (krosan) hem şeker (reçel) bombası bileşimi çok tehlikeli çünkü yağ yakmayı yavaşlatır. Bunun yerine tam tahıllı ekmeğin üzerine biraz labne sürün. 
 • Çikolata
  100 gramında 560 kalori vardır.

Fazla gaza karşı yapabilecekleriniz
Şiş bir karın genelde gazdan dolayı böyledir. Buna karşı en iyi çözüm önerileri aşağıda bulabilirsiniz.
 
Şeker ile tahılı birlikte tüketmeyin
Lifli gıdaları şekerle beraber tüketmek karnınızın tehlikeli bir şekilde şişmesine neden olabilir. Çünkü lifler midede uzun süre kalır, şişer ve tok tutarlar. Bu yararlı bir şeydir. Ama lifli besinlerinizin içine şeker eklerseniz maya bakterilerini harekete geçirir, karnınızın şişmesine neden olursunuz. Bu yüzden tam tahıllı ekmeğin üstüne çikolata sürmeyin.

Acil durum çayı
Çok hızlı yediğiniz için midenize oturduysa her şey, şu karışık çayı hazırlayıp için: Eşit miktarlarda anason, rezene ve çöreotunu karıştırın. Bu karışımdan 1 porsiyon alarak biraz havanda dövdükten sonra 200 ml sıcak su ile çay haline getirin. 10 dakika fincanda demlenmeye bırakın, sonra için.

Soyaya dikkat
Bezelye, yerfıstığı ve soya gibi baklagiller, neredeyse tüm insanlarda gaz yapar.
Mutlaka uyulması gereken öneri: Fasulyeyi her zaman uzun süre suda bekletin, yavaş ve uzun süre pişirin

Sütle meyve yemeyin
Bir başka sakıncalı kombinasyon da meyve ve süttür. Sık sık şişkinliğe neden olan bu durumun nedeni, metabolizmanın süt yağı ve meyve şekeri bileşimini çok daha yavaş sindirmesidir. Meyveler bağırsaklarda uzun süre kaldıkları için mayalanmaya başlarlar.

İnce atıştırmalar
Aralarda acıkıyor musunuz? O halde aşağıdaki atıştırmalıkları deneyin.

Elma mideyi doldurur
Arada atıştırmak için elma ideal bir meyvedir. İçeriğindeki C vitamini ile organizmaya güç sağlar. Bu sayede maksimum yağ yakmanız için enerji verir. Özellikle kabuğunun altında bulunan süper lif maddesi pektin, midede şişer ve uzun süre tok tutar.

Karpuz tazeliği
Karpuz susuzluğu gidermek için ideal bir meyvedir, ayrıca karnı tok tutar. 100 gram karpuzda yalnızca 38 kalori bulunuyor. Üstelik kalyum içerdiği için fazla suları atmaya da yardımcı oluyor.

Papaya sindirime yardımcı
Papaya meyvesi papain adı verilen özel bir enzim içerir ve proteinin sindirilmesini destekler. Vücut tarafından kolay değerlendirilir ve bol C vitamini içerir (100 gramda 80 mg C vitamini), dolayısıyla metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Mavi yabanmersini doygunluk sinyali veriyor
Mavi yabanmersini içinde bulunan eter yağlar, boya ve enzimler, yağ yakılımını ve sindirimi hızlandırırlar. Çok su da içerdiklerinden, mideye tokluk sinyalinin gönderilmesini sağlarlar. 100 gramında yalnızca 37 kalori bulunur.

Kereviz açlığa karşı
Canınız tatlı değil, doyurucu bir şeyler mi çekiyorsa, kereviz deneyin. Bu sebze midenizi karmaşık karbonhidratla doldurduğundan tam 3 saat açlığı önler. 100 gram kerevizde sadece 17 kalori bulunur. Yani kerevizi biraz otlu labne peynirine banarak yiyebilirsiniz.

 

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.